PRZEDSZKOLE

 

Szanowni Państwo
Ze względu wprowadzone restrykcje związane z wirusem COVID-19 wprowadzamy nowe zasady:
1. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, ze względu na ograniczoną liczbę uczestników spotkań. Rezerwacji miejsca można dokonać telefonicznie pod nr. 600-426-548 w godzinach od 9:00 do 21:00.
2. Z psem na zajęciach może przebywać tylko jedna osoba.

 

 

ZAJĘCIA W GDAŃSKU

 

Przedszkole przeznaczone jest dla psów od 10-12 tygodnia życia do 6 miesiąca życia.
Spotkania odbywają się przez cały rok kalendarzowy w GDAŃSKU

w każdą
NIEDZIELĘ w 2 klasach:
o godzinie 13:30
o godzinie 14:30

NOWOŚĆ
w każdą SOBOTĘ
o godzinie 13:30


Jednorazowy koszt spotkania - 25 zł, można wykupić więcej spotkań (opcja karnetu).
Zajęcia trwają 45 minut i odbywają się zawsze, niezależnie od pogody.
Za zarezerwowane a niewykorzystane spotkania zwrot kosztów nie przysługuje.

 

 • sspotkania odbywają się na placu szkoleniowym w Gdańsku na Żabiance (patrz mapka w dziale kontakt)
 • żeby uczęszczać na kurs Posłuszeństwa Podstawowego w Podstawówce nie trzeba wcześniej chodzić do przedszkola

 

 • przedszkole ma na celu socjalizację małego czworonoga z otaczającym go światemm.
   
 • "Socjalizacja - to przyzwyczajanie do rozmaitych rzeczy i zjawisk, które mogą wystąpić w środowisku..."
   
 • "Zwierzęta rodzą się z umiejętnością, która pozwala im przyzwyczaić się do tego, co normalnie będą stale spotykać w swoim środowisku. Zdolność ta jest aktywna jedynie przez określony czas, w okresie młodości; młode zwierzęta są mniej lękliwe i bardziej skłonne do poznawania i badania nowych zjawisk i rzeczy. Wtedy też rozwijają się u nich zachowania społeczne. Jest to okres socjalizacji... "
   
 • "Im częściej szczeniak będzie się spotykać z nowymi zjawiskami i sytuacjami, które początkowo go przerażają, ale później się do nich przyzwyczaja, tym bardziej rośnie jego pewność siebie, a jego reakcje stają się bardziej opanowane i przewidywalne..."
   
 • "Psy niesocjalizowane to emocjonalne kaleki żyjące w strachu i potencjalnie niebezpieczne..."
   
 • "Psie przedszkole to niezbędny wkład w przyszłość szczeniaka. Wielką zaletą psiego przedszkola jest to, że szczenię uczy się, biorąc przykład z innych, a w czasie zabawy poznaje i rozwija właściwe zachowania socjalne..."
   
 • "Zajęcia muszą być przeplatane zabawą, która nie tylko pozwala na rozwinięcie pełnego repertuaru zachowań socjalnych, lecz również jest sposobem na nauczenie się kontrolowanego gryzienia, co fachowo nazywa się "inihibicją gryzienia"..."
   
 •  "Młode psy w okresie intensywnej socjalizacji bez końca bawią się ze sobą, chwytając zębami, mocując się i przewracając; często wygląda to dość groźnie. W takich zabawach ujawniają się i rozwijają umiejętności niezbędne w dorosłym życiu: walka, polowanie, ucieczka i zaloty. Chwytanie zębami to zdolność uwidaczniająca się w walce i zdobywaniu pokarmu. Jest to całkowicie prawidłowe i pożądane zachowanie szczeniąt. Dzięki takim zabawom szczeniak uczy się kontrolować siłę swojego uchwytu oraz wykształci prawidłowe reakcje socjalne. Dowiaduje się też, że bliskość innych psów oznacza zabawę i przyjemność. Właścicieli często niepokoją takie zabawy, a to z trzech powodów:
  1. Sprawiają wrażenie ostrych, co wywołuje u obserwatorów mylne mniemanie, że są świadkami groźnego widowiska, które rozbudzi u zwierząt agresję.
  2. W obecności innego psa właściciel traci atrakcyjność, jego własny pies przestaje go słuchać i woli zabawę.
  3. Pies równie ostro bawi się z ludźmi.
  Zaniepokojenie to jest niepotrzebne. Zabranianie psu takich zabaw może nawet przynieść negatywny skutek. Jeśli nie będzie często bawił się z innymi, to jego zachowania socjalne nie rozwiną się dostatecznie. W rezultacie pies taki marnie posługuje się językiem ciała i słabo go rozumie. Będzie albo wiecznie spięty, nieufny i nietowarzyski, albo przestraszony i gotowy gryźć, gdy zbliży się obcy pies... Systematyczne zabawy rozwijają poczucie pewności siebie, pomagają wykształcić zdolność prawidłowej komunikacji i uczą miękkiego chwytu. Im więcej nauki i treningu, tym większe prawdopodobieństwo, że pies stanie się prawdziwym mistrzem dyplomacji."
   
 •  Wszystkie powyższe cytaty pochodzą z książki J. Donaldson "Pies i człowiek"
 • socjalizacja szczenięcia nie polega na trzymaniu go na lince i na nauce skupiania jego uwagi na osobie właściciela - to niezgodne z naturą. To tak, jakbyście Państwo posłali swoje dziecko do szkoły i zabronili mu zabaw i kontaktów z rówieśnikami, a nakazali mu tylko i wyłącznie rozmowę z rodzicami i ich znajomymi.
 • nasz szczeniak ma możliwość zabawy z innymi pieskami w swojej grupie wiekowej
 • udzielimy pierwszych wskazówek wychowawczych
 • prowadzimy wstępne szkolenie poprzez zabawę
 • przygotujemy właścicieli i ich pieski do wizyt u lekarza weterynarii
 • dzięki wspólnym zabawom szczeniąt różnych ras uczymy je prawidłowego współżycia w grupie, pozbywania się lęku oraz eliminujemy nieuzasadnioną agresję

 


HAUUU-WARD

e-mail

OPUBLIKOWANO  18.05.20000
UAKTUALNIONO 28.01.2021